Mes esame dėl Jūsų...

CigaretėsCigaretės2018-08-14

Patirtis ir stebėjimas – tai patys didžiausi išminties šaltiniai, kurie prieinami kiekvienam žmogui. Šiandien dienos centrą lankantys vaikai dalyvavo paskaitoje apie elektroninių cigarečių, jas  rūkančiųjų priklausomybes ir nikotino daromą žalą, ypač jaunam žmogui.

Vaikai sužinojo, kad elektroninėje cigaretėje esantis skystas nikotinas, kvepiantis vanilija arba braškėmis, yra netgi daugiau pavojingas už įprastas cigaretes. Elektroninių cigarečių vartotojai skundžiasi pakilusiu kraujo spaudimu, galvos skausmu, nemiga, nuovargiu, burnos ir gleivinės sudirginumu, čiauduliu, išsausėjusia oda ir dar begale kitų neigiamų simptomų. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento naujausių tyrimų duomenimis, užtenka parūkyti elektroninę cigaretę 5 minutes, kad ji pakenktų plaučiams.

Vaikai pasidalijo tokia patirtimi, kad šeimose artimieji yra rūkę elektronines cigaretes. Užimtumo specialistės Jurgitos Stikliuvienės dėka, peržiūrėjome animacinį filmuką apie Rožinės panteros rūkymo patirtį. Vaikai suprato, kad geriausia iš viso nepradėti rūkyti jokių siūlomų cigarečių, o sugrįžę į namus apie tai ką išgirdo pasidalins su namiškiais.

Nemajūnų dienos centro socialinė darbuotoja

Milda Dabašinskienė

Video

Žemėlapis

Kontaktai

Adresas

Biudžetinė įstaiga Nemajūnų dienos centras

Topolių g. 1, Geležūnų k., Birštono savivaldybė

Į. k. 301038537

Tel. / faks. 8 319 43722

El.p. centras@nemajunudc.lt

 

Darbo laikas

I-V 8.0018.00 val.

VI 10.0014.00 val.

Pietų pertrauka: 12.0012.45 val.